Karşıyaka Hurdacı

Bölgemizde hizmet veren Karşıyaka Hurdacısı sizlere üretim ve tüketim açısından oldukça faydalı bir firmadır. Hurdacılık aslında bir meslek bir hizmet sektörüdür. Özellikle teknolojik çağda yaşıyor olmamız ile birlikte pek çok alanda da hurda olan malların toplanıp ve dönüştürülüp piyasaya sunulduğunu biliyoruz.

Birçok pazar arayışı içinde olan insanlar Hurdacılık mesleğini icra edip buradan para kazanma ve kar elde etme konumuna geçmiştir.
Bu meslek çeşidi önceden daha zorlu koşullarda yapılmaktaydı. El ya çöp arabalarında toplanan hurdalar artık kamyon ya da kamyonet gibi araçlarla yapılmaktadır. Yeni ve gelişmeye yakın meslekte günümüzde maddi kazanç sağlamak oldukça fazladır. Karşıyaka hurda alım satım işleri de bu konuda kendisini geliştirmiş ve piyasa koşullarında varlığını göstermiştir.

Hurda Alım Satımı Nasıl Olmalıdır?

Birçok alanda faaliyet gösteren bu sektörde evlerde, ofislerde kullanılmayan eşyaların yanı sıra harabe dönen ev ya da mülklerin kalıntıları da kullanılmaya başlandı. Yıkılan ya da yıkılmak üzere olan binaların hafriyatları ve demir yığınları yine bu alan için önemli bir pazardır.
Genellikle kilo karşılığında satın alınan hurda mallar ve kullanılmayan eşyalar belli bir miktar ödenerek sahiplerinden alınır. Gerekli olan sektör içinde de değerlendirilmek üzere fabrika ya da firmalara iletilirler.

Karşıyaka Hurdacılıkta da bu koşullar geçerlidir. Yapı malzemeleri elde etmek için yıkılacak ya da toplanacak yerleri bulup oralardan bu istihdamı sağlamaktayız. Bizimle iletişime geçtiğiniz taktirde elinizde var olan üretim malzemelerini kullanımına hazır hale getirmek amaçlı alıyoruz.
Her sektörde ve her hizmet dalında var olan güvenlik, bu meslek içinde geçerli bir kuraldır. Alınan malzemeler belli ücretler ödenerek satıcıya ulaşır. Böylelikle de her iki taraf içinde geçerli olan hususlara tabi kalınır.

Bu meslek gruplarında da bu işi yapmak için belli başlı kanunlar ve ticari yönetmelikler yer almaktadır. Özellikle Tehlikesiz Atık Toplama ve Ayırma Belgesi bu firmalar için şarttır. Bu belge gerekli olan bakanlığa bağlı olarak hizmet vermektedir. Bu belge sayesinde firmalar ya da şirketler hem müşteri güvenliği hem de kendi kazançlarını güvence altına almaktadırlar.

Hurdacılığın Çeşitleri Nelerdir?

Hurda denildiği zaman akla sadece demir ve metal yığınları gelmekteydi. Fakat artık sadece bunlar değil birçok kullanılmayan plastik, cam, karton ve benzeri ürünler hurda kapsamına dahil olmak edilmiştir.

Bu malzemelerin değerlendirme aşamalarına bakacak olursak;

Cam malzemesi, birçok alanda farklı faaliyetler göstermektedir. Kimi zaman mutfak eşyası kimi zamanda süs eşyaları amaçlı kullanılmaktadır. Bu cam malzemeyi değerlendirmek ve geri dönüşüm sağlamak için birkaç işlemden geçmesi yeterlidir. Böyle var olan enerji ve üretim seviyesi de artar. Camlar yüksek ısılar sayende eritilir ve bundan sonrada ne olarak kullanılacaksa onun şekli verilir ve hizmet için üretime sunulur. Böylece atık maddeler de değerlendirilmiş olup insan ve ülke ekonomisine katkı sağlar.

Karton ve kağıtlar, çevremizde pek çok kağıt ve karton toplayan ve hatta bunları ticari amaçlı alan ve satan insanları görmekteyiz. Bu alanda yine bir dönüşüm projesi kapsamında pek çok sektörde kullanım şekli bulunmaktadır. İşe yaramayan ya da geçmiş dönemlere ait olan dergi, gazete parçaları yine toparlanıp ucuz ve kolay işlemlerden geçerek yeniden insanların kullanılması amaçlanmıştır. Burada önemli olan bir konu kullanılacak malzemelerin işlemlerinin doğru ve güvenli bir şekilde yapmasıdır. İşte tam bu noktada da Karşıyaka hurda devreye girer ve bu işlemlerin sırası, kalite ve kontrol aşamasında tanıklık eder. Bu aşamalar bittikten sonra da yeni ağaçlar kesilmeden ve akciğerlerimize zarar gelmeden kağıt, peçete , gazete ve dergi gibi birçok yeni ürün üretilmesi sağlamaktadır.

Plastik malzemeler, günümüzde doğaya ve insanlığın geleceğine en çok zarar veren ve bu zararın telafisi olmayan plastik kullanımında da geri dönüşüm çok önemlidir. Doğa içinde erimeyen ve çözünmeyen plastikler hurdacılar sayesinde bir araya toplanarak belli işlemlerden geçer ve artık ikinci kalite olan ve doğada kendi kendine kaybolan plastik çeşitleri yapılmış olur.

Hurdacıların Hizmetleri Nelerdir ?

Yeni bir meslek anlayışı olarak karşımıza çıkan Hurdacılık birçok işi de aynı an da yapmaktadır. Sadece günlük, haftalık ya da aylık hurda toplama ya da alım satımının haricinde yıkılacak ya da yıkılmak üzere olan ev ya da viraneleri de yıkıp orada bulunan hurdaları toplama işlemi de yaparlar. Böylece de sektör içinde birçok çalışan ve üreten insanların bulunduğunu söylememiz gerekiyor.

Karşıyaka hurdacıları olarak bizler bu sektörde çalışan her bireyi hijyen ve kalite standartlarına göre tercih eder. Sizlere daha güvenli ve daha yüksek seviyede hizmet vermek bizim ilk hedefimizdir.

Yaptığımız iş ne olursa olsun en iyisi için uğraşan firmamız kendisini bölgede kanıtlamış ve çevrenin de güvenini almıştır.
Bu alan sadece materyal toplamak değil aynı zamanda da çevre kirliliğine neden olan tüm maddeleri de ortadan kaldıran ve bunu yeniden kullanıma sunmak için çalışan ve var olan bir hizmet sektörüdür. Geri dönüşüm bu son zamanlarda oldukça önemi taşıdığından kaynaklı olarak ülke içinde ve ülke dışında buna büyük önem veriliyor.

Son yapılan araştırma ve uygulama gelişmelerine dayalı olarak Hurdacılık artık önem arz eden bir meslek haline gelmiştir. Bunu temel kaynağı hem Pazar arayışında olup para kazanmak hem de çevresel faktörler dahilindeki işlemlerdir.

Gerek kaynak arayışı gerekse de tükenen kaynaklara ek olarak bu da bir ek kaynak olarak karşımıza çıkar. Araba sektörü, cam sanayisinde , inşaat yapı malzemeleri kullanımında hatta defter ve kitap yapımında bile kullanılan malzemelerin temel ham maddeleri bu yöntem ve teknik çeşitleri sayesinde yapılmaya başlanmıştır.

İşte bahsettiğimiz tüm bu hizmet sektörü aslında kapılarını yeni ve bambaşka bir yönde doğru açmaktadır. Geçmişte bilinen ön yargıların aksine insan ve insanlık için büyük önem arz eden ve güvenilirliği tam olarak onaylanan bu meslek sektörü içinde barındırdığı alanında uzman kişiler önderliğinde gerçekleşmektedir. Kullanılmayan ve tamir edilmeyen elektronik araçlar ve Malzemeler de yine bu alan içinde geri dönüşüm sağlanarak belirli alanlarda enerji üretimi amaçlı olarak kullanılır.

Hurdacılık mesleğini bilmeyen ve bu mesleğe tek bir pencereden bakmamak adına öncelikle aralama yaparak doğruları öğrenmek gereklidir. Gördüğünüz gibi ülkenin her alanına dokunan ve gerek ekonomik gerek enerji üretmeye katkısın bulunan Karşıyaka hurda gerekli özeni ve kaliteli tam olarak sunmaktadır. Bu çerçevede bölgemiz adına üretim dağıtım ve tüketim alanında önderlik etmek ve bu alanda yaptığımız her iş ve yenilik siz müşterilerimiz içindir.

Kimi zaman zor şartlarda çalışmak kimi zaman da yapılan işlerin farklı algılanmasını göz aradı ederek hizmet verdiğimiz sektöre en iyi şekilde yatırım yapmak ve devamlılığımızı var ettirmek için tüm enerji ve güvenlik önlemleri ile buradayız. Yapmanız gereken tek şey bu alanda alım satım yapmak istiyorsanız bizlere ulaşmaktır. Sizlere en doğru bilgiler aktarılarak yapılacak tüm işlerin içeriğini detaylı şekilde anlatıp güven duygusu ile yola çıkmanızı sağlamaktayız.

Alım Yaptığımız Hurda Türleri Nelerdir?

Yukarıda verilen ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilen hurda alım sürecimiz, belirli hurda türleri için sunulur. Buca hurdacılar arasında yer alan firmamızın hizmet sunduğu hurda türleri şu şekilde özetlenebilir;
Bina söküm hurdaları,
Hurda kablo,
Hurda demir,
Hurda çelik,
Alüminyum hurda,
Sarı hurda,
Hurda krom,
Hurda plastik
Siz de bu hurda türlerinden biri için Buca hurdacı arayışındaysanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment