Narlıdere Hurdacı

Günümüzde çok popüler bir meslek haline gelen hurdacılık, evinizde bulunan eski demir, çelik, krom gibi maddelerin toplanıp geri dönüşüm yolu ile yeniden kullanılması için belli ısıtma ve soğutma işlemlerinden geçerek kullanıma sunulan bir hizmet sektörü halen gelmiştir.
Bölgemizde bulunan Narlıdere hurdacı da işte tam da bu noktada sizlere hizmet vermektedir.

Son dönemlerde geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bunun içinde eski veya kullanılmayan eşyaları hurdacılara vererek bir geri dönüşüm sağlayabilirsiniz.

İzmir Narlıdere Hurdacılar

Eskiden ellerinde araba ile gezen insanlar bu eşyaları ya para karşılığında alırlar ya da çöplerden toplayarak bu işi yaparlardı. Şimdi ise bu iş daha profesyonel firma ya da şirketler aracılığı ile yapılmaktadır.
Hurda denince akla sadece ev eşyaları gelmemelidir. Araba parçaları, metal olan tüm eşyalar ve demir yığınlarının tamamı hurda sektörü içinde kullanılır.
Narlıdere hurdacılık sisteminde de sektörün ve bölgenin güvenilir ve alanında uzman olduğu da bir gerçektir. Her hizmet falında olduğu gibi güven yine en önemli ilkemiz olup alım ve sayım yaparken tüm kurallar ve yönetmelikler çerçevesine uyum sağlanmaktadır.

Firmamız bu konuda da yine müşteri potansiyeline ve portföyüne gerekli koşullarda her hangi bir güven sorunu yaşatmadan işlerini yapmaktadır.
Bu sektör aslında birçok yan kollarda insanların ve toplumların ekonomik düzeyini hem de çevresel faktörlere de olumlu etki eder. Kullanılmayan ürünler geri dönüşüm projesine bağlı olarak kullandığı zaman hem bireylerin bende ülke ekonomisine katkı sağlar. Ham madde ihtiyacını karşılayarak birçok yerde ve malzeme kullanımını hedefler. Aynı zamanda da milyonlarca ağacın da kesilmeden günümüze kadar gelmesine neden olur. Narlıdere hurda bu konuda da çevre bilinci olan ve duyarlı olan bir firmadır. Ülke ekonomisi ve bireylerin ekonomik durumlarını göz önüne alır. Kullanmadığınız çelik, krom,demir vb ürünleri alırken bir de sizlere para ödemektedir.

Hurda Sınıflandırması Nasıl Yapılmaktadır?

Toplanılan ya da satın alınan hurda ve benzeri ürünler cam, plastik ya da demir olarak gruplara ayrılmaktadır. Bu ayrımın temel nedeni ise geri dönüşümü kolayca sağlamak ve alım satımları daha güvenli ve kolay bir yönden yapmaktır.

Narlıdere hurda sistemlerinde de güven ilk nokta olduğundan kaynaklı olarak alınan ve satım evresine gelen tüm ürünler bir güven çerçevesinde yapılmaktadır. Yine tüm bu işlerden sonra da firmamızda demir ve benzeri ürünler de daha detaylı olarak ayrıştırma işlemlerine tabidir.
Alanında uzman ekiplerin ve son teknolojiye hakim makina ve ekipmanlarım yardımcı ile bu işlemler son derece güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Hurda Saklama ve Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hurda ve türevi eşyalar alındıktan ve elde edildikten sonra işleme sokmadan önce belli bir depolama yapmak gereklidir. İşte tam bu noktada yine Narlıdere hurda işini garantiye alarak depolama koşullarını da sağlık standartlarına uygun şekilde yapmaktadır. Bunun amacı etrafta kirli ve olumsuz sağlık açısından sorunlara neden olmamasıdır.
Bunlar içinde gerek sektörel bilgi alanına tam hakim olmak gerekse de doğru ve gerekli adamlar ile ilerlemek önem taşımaktadır.

Hurdaların Değerlendirme Aşamaları Nasıldır ?

Burada yine önemli noktalardan biri de toplanan ya da para karşılığında satın alınan hurda ve yığınların değerlendirme aşamalarının da doğru ve sağlıklı bir yöntem ile yapılması gereklidir.
Kağıtlar: Toplanan ya da satın alınan kağıt, gazete ya da dergi türevindeki ürünler öncelikle bir süreli su içinde bekletilmelidir. Oradaki liflerin ayrışması amaçlanır. Sonraki aşamada ise içinde bulunan mürekkeplerin akması ve temizlenmesi için de sodyum hidroksit bulunan bir çözelti içine bırakılır ve artık hamur haline dönüşerek yeniden kullanımı amaçlanır. Burada dikkat çekilecek bir nokta da bu sayede birçok ağaç sırf kağıt elde edilmek için kesilmekten kurulurken doğa bize kalır ve oksijen miktarını azaltacak bir duruma etki etmez.

Plastikler: Yine son dönemde plastik kullanıma dikkat çeken bilim insanları ve çevreciler de bu konuda haklılık göstermektedirler. Narlıdere hurda yine sosyal çevre olaylarını da gözettiği için bu aşamaları da değerlendirdi. Plastik hurda çeşitleri de küçük parçalara ayrılarak yine belli ön işlem ve detaylı işlemlerden geçerek orijinal plastik ürünlerin yanı dura ikinci kalite üretimi yaparak doğanın bir kere daha plastik zehirlenmesine de engel olmaktadır. Doğada eriyip ve kendiliğinden kaybolan plastik eşya kullamı da bu alanda yine büyük önem arz etmektedir.

Cam Eşya Hurdalar : Bu aşamada da cam ve cam ürünlü eşyaların toplanması ve alınması sonucunda hepsi bir noktada toplanır. Yüksek ısı ve sıcaklıkta eritilen ürünler yeniden cam eşya olarak da değerlendirilebilir aynı zamanda da beton ya da cam asfalt yapım çalışmasında kullanılabilir.

Hurdacılıktan Geri Dönüşüme

Narlıdere hurda bölgemizde var olan ve güvenilirliği kanıtlanmış bir firma olarak karşınıza çıkmaktadır. Etrafta toplanan ve bireylerin kendilerinden para karşısında aldığımız hurda ve hurda çeşitlerini geri dönüşüme kazandırmak için buradayız. Yapılan son araştırma ve istatiksel veriler doğrultusunda geri dönüşüm hem ülke ekonomisi hem birey ekonomisine katkı sağladığı bilinmektedir. Aynı zamanda da çevre kirliliğine neden olan atıkların ve ürünlerinde ortadan kalkmasına ve geri dönüşüm sayesinde kullanımına katkı da sağlamaktadır. Bu yöntemler ile de hem sağlık açısından hem de ekonomiye katkı sağlandığı da bir gerçektir.

İşte gördüğünüz gibi hurda gibi toplan atıkların toplanması ve belli değerlere katkı sağlaması oldukça önemlidir. Bu işlerle uğraşan insanlar belli güvenlik ve sağlık önemlerini de almak zorundalardır. Narlıdere hurda bu konuda da ekip ve ekipmanları oldukça güvenli ve günümüz koşullarında da sağlık koşullarına uygundur. Gerek el arabası gerekse de büyük arabalarla toplanan ve satın alınan hurda ve benzeri ürünleri temin ederken hijyen kurallarına uygunluğu ile ön plana çıkmıştır.

Bu piyasanın eskiden çok hareketli olmaması ve bilmemesi de bu eşyaların boşa gitmesine neden olmuştur. Fakat şimdilerde gözde olan bu meslekte birçok kişi oldukça büyük paralar kazanmaktadır. Eski ve kullanılması mümkün olmayan malzemelerin yeniden üretim sağlanması ve bunun bir sektör olmasıyla birlikte mali değeri düşük ve kar oranı yüksek Malzemeler üretilmiş ve hem bireylerin hem de ülkenin daha ekonomik düzeyde yükselmesi de mümkün hale gelmiştir. Yaşadığımız dünyayı korumak ve yaşanılır hale getirmekte de rol oynayan hurda ve hurdacılık mesleği yapan iş arkadaşlarımız bu işten yüksek gelir ve yüksek paralar kazanmaktadır.

Bu işlemlerin tamamı yapılırken de Tehlikesiz Atık Toplama belgesi bulunan Narlıdere hurda yasal koşullarda uygunluk göstermektedir. Bu belge her hurda alım satım ve geri dönüş yapılan firma ve şirketlerde bulunma zorunluluğu olan bir belgedir. Bu belgeler ve yasal yükümlülüklerin tamamına sahip olan firmamızda bulunan tüm her şey onaylı ve gerekli bakanlıklar tarafından geçerli olan tüm belgelere sahiptir. Firma olarak önceliğimiz güvenli ve sağlık standartlarına uygun işler ve işlemler yaparak sahip olunan her hurda ve benzeri ürünleri doğru şekilde değerlendirip yeniden üretim yaparak sizleri ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.

Alım Yaptığımız Hurda Türleri Nelerdir?

Yukarıda verilen ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilen hurda alım sürecimiz, belirli hurda türleri için sunulur. Buca hurdacılar arasında yer alan firmamızın hizmet sunduğu hurda türleri şu şekilde özetlenebilir;
Bina söküm hurdaları,
Hurda kablo,
Hurda demir,
Hurda çelik,
Alüminyum hurda,
Sarı hurda,
Hurda krom,
Hurda plastik
Siz de bu hurda türlerinden biri için Buca hurdacı arayışındaysanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment