Hatay Hurdacı

Hatay Hurdacı | Hurda alımı

Hurdacılık alan itibari ile oldukça geniş kapsamlı bir sektör haline gelmiştir. Önceleri bu kadar popüler olmayan fakat daha sonradan maddi anlamda kazancının çok olduğu anlaşılınca piyasa içinde var olmuştur.

Hurda sadece demir ya da metal yığınlarının toplamı değildir. Aksine evde kullanılmayan birçok eşya ve madde artık hurda içine dahil edilmiştir.
Kullanılmayan soba boruları, petekler, cam şişeler, plastik malzemeler, kap ve tencereler bile artık hurda kapsamında yer almak başladı. Bölgemizde faaliyet sürdüren Hatay hurda alm satım firması da sizlere bu hizmetleri sunmaktadır. Bu eşyalar sadece toplanıp satılmak yerine ham madde olarak kullanılıp geri dönüşüme de katkı sağlamaktır. Özellikle son zamanlarda geri dönüşümün hız kazanması ve önemli bir hala gelmesinden kaynaklı olarak bu sektör daha da çok ön plana çıkmıştır.

Hatay hurda alanında uzman kişiler ve ekipler ile çalışan bir firmadır. Önemli olan alınan ve satılan her malzemenin kalitesi ei kontrol şartlarına uygun olmasıdır.

Hurdacılık Nasıl Yapılmaktadır?

Hurdacılık hizmeti önceleri el arabası ile sokak sokak dolaşılarak yapılırdı. Daha sonraki dönemlerde ise küçük kamyonet tarzı arabalar ile toplanmaya başladı. Fakat herkes hurda deyince sadece metal ya da demir parçaları sanıyor. Bu yanlış bir algıdır. Günümde özellikle karton, kağıt, cam ve plastik ürünlerde hurda sektörü içine dahil oldu.

Ayrıca kağıt ya da dergi gibi ürünler; önce ıslatılarak yumuşaması sağlanır ve ardından da içindeki yazılar mürekkeple boşaltılarak hamur haline gelir ve tekrar kağıt olarak kullanıma hazır hale gelir. Böylece kağıt kullanımı için yeni ağaç kesilmekten kurtulmuş olur.

Yine cam ürünlerde de ısıtma yöntemi ile, cam ürünleri de yeniden şekil alarak süs eşyaları yanda mutfak eşyaları olarak kullanılabilir.
Son dönemlerde de plastik kullanımı konusunda dikkat çeken bir konudur. Doğada hiçbir plastiğin kendiliğinden kaybolmadığı bilinir. Bunun için de bu ürünler de geri dönüşüm projesi kapsamında değerlendirilir.

Hatay hurda bu konuda da çevresel faktörleri göz önüne alarak geri dönüşüm konusunda duyarlı bir firmadır. Yapılan her işlem ve üretim kapsamı da hem ülke ekonomisine hem de bireylerin ekonomisine katkı sağlar. Böylece atıklar ve çevreye zarar veren her madde geri dönüşüm sayesinde doğaya yeniden kazandırılır.

Hurdacılık yaparken de bazı dikkat edilmesi gereken kurallar ve önemli noktalar yer almaktadır. Toplanan ya da satılan eşyalar belirli bir depo alanında saklanmalıdır. Bunun nedeni ise çevre kirliliğine yol açmamaktır. Aynı zamanda da depolanan yerlerde de ayrışımlar yapılmalıdır. Böylece değerlendirme daha kolay hale gelmiştir. Cam ve ürünler belli bir alanda, karton ve benzeri ürünler belli bir alanda toplanırsa işlem sırası ve önceliği doğru şekilde sağlanır.

Bizler bölgemizde bulunan Hatay hurda alım satım sektörü kapsamında her detayı sizler için düşündük ve tüm projeleri belli bir sıraya göre işlevsel hale getirdik. Yaptığımız her işlem öncelikli olarak kalite standartlarına uygundur. Bu işlemler içinde yine belli yürürlük ve yönetmeliklere uygundur. Alanımızda en iyisi olmayı başardığımız için birçok alanda faaliyet göstermekteyiz.

Güvenilir ve uzman kadromuzla birlikte hem çevresel faktörler hem de bireysel faktörleri göz önünde bulundurarak en iyi ve en kaliteli hizmeti sizlere sunmaktayız.

Hurdacılık Nasıl Meslek Haline Geldi ?

Geçmişten günümüze kadar ilerleyen zamanlarda evde ya da ofiste kullanılmayan eşyaların yanı sıra inşaat sektöründe de Hurdacılık artık bir meslek kategorisine girmiştir. Moloz yığınları, binalar içindeki demir ve ev artıkları da bu alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Sadece inşaat sektöründe değil yol ve asfalt çalışmalarında da kullanılan pek çok malzeme bulunmaktadır. Bu temiz atık maddeler tek tek toplanıp alındığı gibi toplu olarak alınan ve kullanıma uygun hale getirilen ürünler olmuştur.

Bu meslekten para kazanmakta oldukça etkilidir. Ürün yelpazesinin geniş olmasından kaynaklı olarak birçok sektöre de yardımcı olmaktadır.
Hatay Hurdacılıkta da bunlar göz önüne alınır. Toplanan ve alınan tüm hurda kapsamındaki yığınlar belli işlemlerden geçer. Bu aşamalardan sonra yeniden üretim yapılarak piyasan hizmetine sunulur.

Burada şirket ya da firmalar içinde uyulması gereken belli başlı kurallar vardır. Öncelikle depolama alanı olmalı ve bu alanda tüm mallar toplanmalıdır. Ardından bu şirket Tehlikesiz Atık Toplama ve Ayırma belgesine sahip olmalıdır. Bunun nedeni ise bakanlıktan onaylı olarak verilen hizmetin daha uygun ve güvenli olmasından kaynaklıdır. Bu belge sahibi olan firmalar ya da şirketler üretim ve pazarlama noktasında da her türlü işlevi yapabilirler.

Bu sektör eskiden sanıldığı kadar zor ve işlevsiz değildir. Sadece atık toplamak olarak bilinenin aksine firmalara ve fabrikalara ham madde sağlayan da bir kola sahiptir. Bunlar düşünüldüğü zaman da sadece toplayıcı olarak nitelendirmek yanlış olur.

Yapılan araştırmalara göre, ülkelerde ve dünya kapsamında artık ham madde arayışı hızlar artmıştır. Yabancı kaynaklı olan tüm verilerde bunları görmekteyiz. Ele geçen tüm ham madde günümüzde artık teknolojik, sağlık ya da yol çalışmaları gibi farklı farklı alanlarda kendini göstermektedir. Yani bu sektör sadece para kazanmak değil aynı zamanda ülke içindeki ham madde arayışına da yardım eden bir hizmet koludur.

Hurdacıların Sunmuş Oldukları Hizmetler

Hurda alım satım ve toplama sektöründe birçok hizmet de sunulmaktadır. Bunların başında evde ya da ofiste kullanılmayan eşyaların verip değerlendirilmesi vardır. Böylelikle hem ev alanı hem de ofis alanı genişler.

Sonra baktığımızda, inşaat döküntüleri ve moloz yığınlarının toplanmasında ve atıkların alınmasında yardımcı olan bir sektördür. Yine demir ve benzeri ürünleri atmak ya da onları geri dönüşüme götürmek için de bu ekipler kullanılır.

Yine başka bir sektöre yardımcı olarak, araba ve araba malzemelerinin toplanmasında ve dağıtılmasında hatta bunların yeniden kullanılması için de bir aracıdır. Bizler Hatay hurda olarak yine bu alanlarda da müşterin hizmetine sunduğumuz bir alandır. Ekinimize ve firmamıza olan güven sayesinde yaptığımız işler kalite standartlarına uygundur. Bu nedenlerden kaynaklı olarak da ham madde arayışı ve kullanımına yönelik çalışmalar içindeyiz.

Bu hizmetler tek bi amaç içinde değerlendirilmemelidir. Toplumsallık ve çevresel açından da önem arz etmektedir.
Genel olarak hurda alım ve satımı mesleğine baktığımız zaman para kazanmamın yanı sıra ülkemiz içinde pek çok fayda sağladığını görmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli alanlarda verilen bu hizmet artık bizim toplumumuzda da yer almıştır. Yapılan her aşamada ve her geri dönüşüm projesi kapsamında hem ekonomi hem de çevresel olaylar yer almaktadır.

Hurda artık yığın ya da istifçilikten çıkıp birey ve ülkelere fayda sağladığı da apaçık bir gerçektir. Bunun için firmamızda sizlerin hizmetindedir. Kullanılmayan veya atık olarak görülen her malzeme ham madde olarak değerlendirmektedir. Böylelikle de sizlerin kullanım alanlarını genişletip aynı zamanda da üretim yapmak bizim işimizdir.

Yapılan her üretim ve her ticaret bireylerin ve toplumun her alanına fayda sağlar. Geri dönüşüm ya da üretim anlamında bizlere güvenerek ulaşmanız yeterlidir.

Alım Yaptığımız Hurda Türleri Nelerdir?

Yukarıda verilen ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilen hurda alım sürecimiz, belirli hurda türleri için sunulur. Buca hurdacılar arasında yer alan firmamızın hizmet sunduğu hurda türleri şu şekilde özetlenebilir;
Bina söküm hurdaları,
Hurda kablo,
Hurda demir,
Hurda çelik,
Alüminyum hurda,
Sarı hurda,
Hurda krom,
Hurda plastik
Siz de bu hurda türlerinden biri için Buca hurdacı arayışındaysanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment